image1 image2 image3

Busker Fest 2017

Tegoroczna, jubileuszowa 10. edycja festiwalu odbędzie się w dniach 7 i 8 lipca. 

Kolorowe tłumy, fascynujące występy, niekonwencjonalni artyści, wspomnienia na długie lata. Pokrótce w ten sposób można opisać Festiwal Sztuki Ulicznej „Busker Fest“. To wyjątkowe wydarzenie niezmiennie od dziesięciu lat wzbogaca kulturalne życie Bydgoszczy. Na ulicach pojawiają się kuglarze, akrobaci, mimowie, muzycy, aktorzy i clowni, którzy adaptują otaczające środowisko w sposób nietuzinkowy na potrzeby swoich pokazów, jednocześnie angażując w nie publiczność oraz przypadkowych przechodniów. Bez konieczności eleganckiego ubioru, opłaty za bilety i czekania w kolejce, mieszkańcy Bydgoszczy oraz odwiedzający nasze miasto goście mogą doświadczyć tej niecodziennej, ulicznej formy sztuki, niemal dosłownie na własnej skórze.

Podczas tegorocznej edycji festiwalu Busker Fest nietypowe, ekscytujące pokazy można będzie podziwiać w eksponowanych punktach miasta - w amfiteatrze przy ulicy Mostowej, na Starym Rynku oraz na Barce „Lemara“, która jednocześnie pełni rolę klubu festiwalowego.

W tym roku na festiwalowych scenach pojawią się m.in:
PAN ZĄBEK
ŚPIEWAJĄCE TRAMPKI
SIANO SHOW
BILL BOMBADILL
CIRCO MATRIOSHKA
ILLEGAL BOYS
PRACOWNIA KONSERWACJI BAJEK
HUSKARL
MATEUSZ KIEŁTYKA
PAWEŁ SZYMAŃSKI
DUET PIEŃKOWSKI/LACHOWSKI
BUSKER BLUES PROJECT
CYNAMONY
KATARYNIARZ BYDGOSKI - MARCEL

Dodatkową atrakcją zaplanowaną głównie z myślą o najmłodszych będzie Miasteczko Cyrkowe usytuowane na Placu Teatralnym oferujące gry i zabawy z wykorzystaniem niecodziennych rekwizytów, a wszystko to w malowniczej scenerii cyrkowego namiotu.

Jak co roku podczas festiwalu każdy zarażony bakcylem buskingu będzie mógł wystąpić na Open Stage, sprawdzić swoje umiejętności i podbić serce publiczności.

Wkrótce podamy szczegółowy program.

2020  © Busker Fest